Media Convertor MC111CS
×

Media Convertor MC111CS

0,00 (0 voturi)
115,19 Lei
115,19 Lei Vandut de EVOMAG.RO
Vandut de EVOMAG.RO

Descriere

MC111CS este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru UTP100Base-TX la fibra optica 100BASE-FX sau vice-versa. Adopta tehnologia WDM, pentru transmiterea si receptia datelor printr-un singur cablu de fibra, economisind astfel jumatate din costurile de cablare. Proiectat in conformitate cu standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX si 100Base-FX, MC111CS este destinat utilizarii cu cablu de fibra optica single-mode, cu conector de tip SC. MC111CS suporta specificatiile de unde lungi (LX) ale laserului la rata maxima de retransmisie pe cablu. Funcţioneaza pe 1550nm la transmiterea datelor si pe 1310nm la receptia datelor. Deci, dispozitivul de la capatul opus cu care comunica MC111CS ar trebui sa functioneze pe 1310nm la transmiterea datelor si pe 1550nm la receptia datelor. MC112CS este un alt media convertor TP-LINK, si este doar unul dintre exemplele de convertoare care pot opera impreuna cu MC111CS. Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a functiona ca un dispozitiv de sine statator (independent de sasiu) sau cu un sasiu pentru media convertoare TP-LINK 19inch, auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, auto negociere mod duplex pentru port-ul TX, si LED-uri pentru afisarea starii de functionare pe panoul frontal. MC111CS ofera posibilitati de transmisie prin fibra optica single-mode pe distante extinse pana la 20 km. Respecta standardele 802.3u 10/100Base-TX, 100Base-FX. Functiile Link Fault Passthrough si Far End Fault minimizeaza la timp pierderile cauzate de esuarea conexiunii. Adopta tehnologia WDM, pentru transmiterea si receptia datelor pe o singura fibra.

Iti mai recomandam si

MC112CS este un convertor media care transfera datele de la ...

- TP-LINK -

115.99 Lei

evomag.ro

MC200CM este un convertor media care transfera datele de la ...

- TP-LINK -

138.99 Lei

evomag.ro

MC210CS este un convertor media care transfera datele de la ...

- TP-LINK -

139.99 Lei

evomag.ro

MC220L este un convertor media care transfera datele de la ...

- TP-LINK -

77.99 Lei

evomag.ro

Media Convertor CTCUinon FMC-1000MS ...

- CTCUnion -

267.99 Lei

evomag.ro

TP-LINK TP-Link convertor Media MC220L 1000BaseT (RJ45) - ...

- TP-LINK -

73.31 Lei

badabum.ro

MC100CM este un convertor media care transfera datele de la ...

- TP-LINK -

115.99 Lei

evomag.ro

MC110CS este un convertor media care transfera datele de la ...

- TP-LINK -

134.99 Lei

evomag.ro

Media Convertor Allied Telesis AT-MC102XL-60 ...

- Allied Telesis -

351.99 Lei

evomag.ro

Adaptor wireless Hdmi, Android, IoS, Wi-Fi ...

 

79.00 Lei

techstar.ro

Media Convertor Digitus DN-82021-1, Gigabit, RJ45 ...

- Digitus -

114.99 Lei

evomag.ro

Convertor Fast Eth la f.o. singlemode, 50Km, conector SC ...

- CTCUnion -

519.99 Lei

evomag.ro

CABLU CONVERTOR USB LA PS2 (tast+mouse) inchUSB-PS2inch ...

- Gembird -

21.85 Lei

evomag.ro

CABLU CONVERTOR USB LA PARALELinchCUM360inch ...

- Gembird -

80.99 Lei

evomag.ro

Apple MagSafe to MagSafe 2 Converter va permite sa utilizati ...

- Apple -

47.12 Lei

evomag.ro

Intrare: HDMI 1.4 Ieșire: RCA + CVBS Compatibil NTSC și ...

- OEM -

122.99 Lei

evomag.ro

Apple Convertor MagSafe la MagSafe 2 ...

- Apple -

45.17 Lei

badabum.ro

ATEN Convertor USB, RS232 D-Sub 9 (UC-232A) ...

- ATEN -

66.85 Lei

badabum.ro

Cu ajutorul acestui dispozitiv puteti transforma o camera cu ...

 

349.00 Lei

smtsol.ro

Convertor USB - PS/2 ...

- Hama -

47.00 Lei

demax.ro

Iti place Produsul? Distribuie si prietenilor tai: